‘Stop met het planten van bomen.’ Dat klinkt vreemd uit de mond van iemand die zijn leven aan bomen wijdt. Toch was dat precies wat onze directeur Joost Verhagen, De Boominee, zei op LinkedIn.
Afgelopen zaterdagochtend werd hij uitgenodigd, in het radioprogramma Nieuwsweekend op NPO Radio 1, om zijn uitspraak toe te lichten. Want de wens om duizenden bomen te planten klinkt mooi, maar roept ook vragen op bij Joost: Waar plant je ze? Kunnen ze daar groot en oud worden? “Als je bomen plant, doe het dan met een reden. Bijvoorbeeld om te verkoelen of om te voldoen aan de 3+30+300-regel.” aldus De Boominee.
Beluister het hele fragment uit Nieuwsweekend terug: klik hier.
En alsof het nog niet genoeg was, mocht hij zondagochtend nog eens aantreden om te verschijnen in het NPO radioprogramma Vroege Vogels om te praten over de waarde van bomen.
Luister het fragment uit Vroege Vogels hier terug (vanaf 2:08:20 minuten): klik hier.